Výkresy na vytvorenie domu pre husi a kačice vlastnými rukami, plán pera

Ak chcete začať chovať a chovať hydinu, musíte sa postarať o konštrukciu a vybavenie domu pre husi a kačice. Budú žiť v hydinárni po celý rok, takže musia mať dobrú kvalitu. Zvážte, ako a z akých materiálov si môžete postaviť dom, aké nástroje na to budete potrebovať a ako zariadiť miestnosť na chov vtákov v zime.

Štrukturálne vlastnosti

Každá hydinárna bez ohľadu na to, kde je postavená, by mala byť priestranná, teplá, suchá a ľahká. V prvej fáze musíte vypočítať plochu priestorov na základe počtu budúcich hospodárskych zvierat. Za 1 štvorcový m) nesmú mať viac ako 3 vtáky plemien s priemernou telesnou hmotnosťou. Nie je možné usadiť husi alebo kačice v uzavretom priestore, preplnený obsah vedie k chorobám.

Hydinový dom by mal mať okná s dostatkom priestoru na jeho osvetlenie, na zimné osvetlenie je potrebné zabezpečiť svetlá, ktoré bude potrebné zapnúť večer a ráno. Bidlá, kŕmidlá a napájače by mali byť inštalované v dome. Vybavte ventilačný systém.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Vedľa hydinárne je potrebné zariadiť pero na prechádzku s vtákom. Jeho veľkosť by mala byť najmenej 2-krát väčšia ako káčatko alebo gosling. Ohrada musí byť oplotená sieťou, vložiť do nej nádobu s vodou na kúpanie.

Výkresy a plány

Výkres bude závisieť od veľkosti hydinárne. Je potrebné určiť umiestnenie dverí, okien, ich rozmery, výšku stien, strechy. Potom si musíte zvoliť, aký materiál budú steny, podlaha, strop, strecha. Na letné držanie husí a kačíc si môžete postaviť celoročne drevený dom z tehál alebo blokov. Pri nákupe materiálu je potrebné vziať si ich s rezervou asi 20%, aby bolo dosť na výstavbu.

dom pre husi a kačice

Aké nástroje a materiály budú potrebné

Ak chcete stavať dom pre husi a kačice, musíte sa zásobiť stavebnými materiálmi: tehly, tvárnice, dosky, šindeľ. Predám piesok, štrk a cement na položenie základov, strešnej krytiny na strechu, vystužovacej sieťoviny. Z náradia budete potrebovať lopatu, vŕtačku, kladivo, brúsku, pílu, klince, skrutky.

Ako si vyrobiť prístrešok pre husi a kačice vlastnými rukami

Môžete si postaviť dom pre husi a kačice. Malý prístrešok nebude vyžadovať príliš veľa času a úsilia na konštrukciu. Pozrime sa, ako postaviť ľahký doskový dom.

Značenie pozemku

Miesto pre hydinárnu by sa malo zvoliť v blízkosti hospodárskych budov, na pozemku, na ktorom sa dá voľne umiestniť nielen dom, ale aj ohrada. Musí byť umiestnená tak, aby sa k nej dalo ľahko pristupovať.

dom pre husi a kačice

nadácie

Hĺbka základovej základne závisí od zaťaženia stien, od hmotnosti materiálu, z ktorého budú vyrobené. Na podporu drevených stien nie sú potrebné žiadne tehlové ani betónové základy. Stavbu môžete umiestniť na nízke stojany alebo hromady. Pre stojany môžete použiť oceľové rúry, ktoré sa musia prehĺbiť o 35 - 40 cm a vyplniť cementovou maltou na spevnenie.

Zakryte priestor pod podlahou expandovanou hlinkou, drveným kameňom alebo iným jemným materiálom.

steny

Steny sú vyrobené z dosiek strednej hrúbky. Z vonkajšej strany môžu byť izolované strešným materiálom. To nielenže budovu zahreje, ale zabráni aj tvorbe prievanu. Okná a dvere sa môžu používať staré, napríklad tie, ktoré zostanú po výmene v obytnej štvrti.

dom pre husi a kačice

strecha

V kačiarskom dome si môžete urobiť sedlovú strechu alebo sedlovú strechu, ak plánujete skladovanie sena alebo iného krmiva v podkroví. Strechu môžete pokryť ondulínom, bridlicou, doskami pokrytými strešnou plsťou, keramickými dlaždicami. Hlavná vec je, že strecha neprepúšťa, neprepúšťa chlad.

Zariadenia pre husaciny v zime

V oblastiach, kde sú zimy studené, bude potrebné vyriešiť otázku vykurovania. V teplej miestnosti sa kačice a husi cítia dobre, ženy sa v zime ponáhľajú. Teplota v dome v chladnom období by nemala klesnúť pod 10 ° C. Na vykurovanie môžete použiť infračervené žiarovky (v malej miestnosti), 8-10 metrov štvorcových. m musíte nainštalovať 1 lampu s výkonom 250 wattov. Najjednoduchší spôsob, ako vykurovať dom pre veľké hospodárske zvieratá, sú radiátory alebo kachle na drevo.

Okrem tepla bude vták potrebovať osvetlenie. Nebudú ponáhľať v temnej miestnosti. Denné hodiny av zime by sa mali rovnať 10 - 12 hodinám, na 1 štvorcový. m plochy domu by malo mať osvetľovaciu kapacitu 5 wattov. Vtáky, ktoré sú v ľahkých káčatkách alebo housatkách, zostávajú aktívne a produktívne.

dom pre husi a kačice

Predpokladom udržiavania kačíc a husí v zime je prítomnosť silného teplého podstielky na podlahe. Bez neho môže vták zmrznúť nohy alebo sa nachladnúť. Vrstva podstielky by mala byť v zimných mesiacoch minimálne 15 cm a je vyrobená zo suchej, čistej slamy, sena, pilín. V zime sa nezmení, po znečistení sa na ňu naleje nová tenká vrstva. Je dôležité vyhnúť sa kontaminácii a nadmernému navlhčeniu podstielky, musí byť suchá.

Aj v zime treba husi a kačice chodiť, samozrejme, v dňoch, keď je mráz ľahký. Preto musíte na pešiu zónu posypať slamu, piliny alebo rašelinu. Sieťku tiež zablokujte hustým materiálom, ktorý ju chráni pred studeným vetrom. Vtáka nemôžete chodiť iba za sneženia a silných mrazov.

Nie je ťažké postaviť dom pre kačice a hus na súkromnom pozemku. Môžete na to prispôsobiť nepotrebnú technickú miestnosť, a ak tam nie je, postavte dom od nuly. Na stavbu budete potrebovať štandardné materiály a nástroje a jednoduchú znalosť konštrukcie. Správne vybudovaná hydinárňa bude slúžiť mnoho rokov bez potreby veľkých opráv. Je možné pestovať a rozmnožovať vtáky akéhokoľvek druhu, nielen kačice a husi. Potrebujete iba správne vypočítať počet jednotlivcov na meter štvorcový plochy.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica