Ako zvoliť priaznivý deň pre pestovanie paradajok

Priaznivé dni pre pestovanie paradajok sú určené nielen charakteristikami odrody, ale aj fázou mesiaca. Podľa záhradkárov má správny dátum vplyv na kvalitu sadeníc a tvorbu bohatej úrody.

Vlastnosti vplyvu mesačného kalendára na rast paradajok

Mnoho záhradkárov verí, že na pestovanie paradajok sú priaznivé dni. To platí nielen pre siatie semien, ale aj pre transfer pestovaných rastlín na trvalé miesto. Výber dátumu je do značnej miery determinovaný fázou mesiaca. Na tento účel bol vypracovaný lunárny kalendár, ktorý ukazuje priaznivé a nepriaznivé obdobie na realizáciu letných chát.

vlastnosti vplyvu

Čas výsadby paradajok sa určuje s prihliadnutím na znamenia zverokruhu a fázu mesiaca, ktorá prechádza v určité dni v mesiaci.

Podľa odborníkov sadenice rastú bezpečne a dávajú maximálny výsledok, keď je nočná hviezda v znameniach:

priaznivý deň

 • libra;
 • taurus;
 • Kozorožec;
 • ryby;
 • rakovina;
 • Scorpio.

Dni výsadby sadeníc, keď je satelit v súhvezdí Vodnár, Baran, Panna, Blíženci, Lev, sú neplodné.

presádzanie

Podľa lunárneho kalendára sú dni, keď je Mesiac v znamení rakoviny, Škorpióna, Váhy, Ryby vhodné na kŕmenie sadeníc paradajok. Toto obdobie sa považuje za mokré. Úroda v suchom období. Začína sa, keď je Mesiac v slabnúcej fáze a prechádza súhvezdiami Strelca, Barana, Vodnára alebo Blížencov.

Pri výsadbe semien, ako aj pri presádzaní rastlín alebo pri ich zbere sa prvé dva dni po novom mesiaci alebo úplňku považujú za nepriaznivé. Počas tohto obdobia sú vysadené rastliny buriny, pôda sa uvoľní a na letnej chate sa vykonávajú ďalšie potrebné práce.

transplantácia rastlín

Vplyv na výnos a trvanie skladovania semien

Nočná hviezda ovplyvňuje nielen objem plodiny, ale aj kvalitu semien paradajok, ktoré sa zbierajú na neskoršie použitie. Je vhodný pre nehybridné odrody, ktoré sa pravidelne pestujú v domácich záhradách.

špinavé ruky

Skúsení záhradníci odporúčajú dodržiavať rad pravidiel pre výsadbu sadeníc a zber semien.

 1. Rastúci mesiac je vhodný pre výsadbové práce. Považuje sa za najvýhodnejší a prispieva k dosiahnutiu maximálneho výnosu.
 2. Ak sa dni v kalendári považujú za priaznivé, ale mesiac klesá, semená sa vysievajú v posledný deň príslušného obdobia.
 3. Ak priaznivý čas pripadne na znak Ryby alebo Rakovina, očakáva sa, že úroda bude bohatá, ale semená takýchto rajčiakov nie sú vysokej kvality. Nie sú vhodné na dlhodobé skladovanie a následné použitie.
 4. Ak na Kozorožca, Škorpióna alebo Váhy pripadnú priaznivé dni, vynikajúca úroda poskytne nielen paradajka, ale získané semená budú veľmi kvalitné a vhodné na skladovanie.
 5. Ak je potrebné získať semená na ďalšie rozmnožovanie, paradajky sa vysievajú na znak Strelca. Plodina nie je úrodná, ale osivo má zlepšenú kvalitu.

dokončená pôda

Stanovenie načasovania výsevných semien podľa lunárneho kalendára

Výsev semien pre sadenice sa začína v poslednej dekáde februára a končí sa v polovici marca. Odrody neskorého dozrievania, ako aj paradajky pestované v skleníku sa vysievajú skôr. Ak sa má na otvorenom poli pestovať skorý druh, je vysiaty v polovici alebo koncom marca.

odrody neskoro dozrievajúce

Je dôležité vziať do úvahy dva faktory: stav mesiaca a znamenie zverokruhu, v ktorom sa nachádza. Ak je v rastovej fáze, najlepší deň bude v prvej dekáde. Je dôležité, aby satelit prešiel súhvezdiami Škorpión, Rakovina, Váhy, Ryby, Býk alebo Kozorožec.

Ak hovoríme o novej sezóne letnej chaty, potom vo februári a marci bude mať dostatočný počet priaznivých dní.

letná sezóna

Vo februári pestujeme sadenice pre skleníky. Ak sa spoliehate na stav mesiaca, potom výhodné obdobie začína 17. februára. Satelit vstupuje do fázy rastu. Trvá do 28. februára. V marci rastie mesiac 1., potom od 18. do 30.. Tieto dátumy sa považujú za podmienečne priaznivé pre výsadbu semien pre sadenice.

Ak vezmeme do úvahy znamenia zverokruhu, potom vo februári je lepšie pristáť:

pestujeme skleníky

 • 17 - 18, nachádzajúce sa v súhvezdí Ryby;
 • 21-22, je v prvej rastovej fáze a prechádza konšteláciou Taurus;
 • 25-26, druhá rastová fáza sa začína, uskutočňuje sa prechod z konštelácie Blíženci na rakovinu.

Na marec prichádzajú priaznivé dni v konšteláciách:

ísť na záhradu

 • 1, rastúca fáza končí, Mesiac opúšťa konšteláciu Leo;
 • 20-21, prechádza prvou fázou rastu konštelácie Taurus;
 • 24-26, je v druhej rastovej fáze v konštelácii Cancer.

V severných oblastiach, kde sú posledné mrazy neskoro, sa výsadba sadeníc paradajok môže presunúť na začiatok apríla.

v severných regiónoch

V apríli prichádzajú priaznivé dni po 17. dni, keď mesiac prechádza do rastúcej fázy. Je optimálne zasiať semená 17-18, 21-22 a tiež 27-28.

Najnešťastnejšími dňami vo februári sú 2 - 3, 9 - 10 a 15 rokov. V marci začína nepriaznivé obdobie od 8 do 10, potom od 13 do 15 a 17.

žať na Mesiaci

Výber dátumu výsadby sadeníc do zeme

Ktoré dni na výsadbu sadeníc na trvalom mieste závisí nielen od fázy mesiaca, ale aj od stavu rastlín, ako aj od klimatických podmienok v regióne. Preto je okrem fázy mesiaca a výberu priaznivých dní kľúčový význam aj stav rastlín.

Pred nalodením na trvalé miesto je dôležité, aby:

dátum vykládky

 • vek sadeníc sa pohyboval od 45 do 50 dní od okamihu vzídenia;
 • rastliny mali 5-7 pravých listov, silný kmeň a výšku asi 30 centimetrov;
 • rastliny mali vytvorený koreňový systém;
 • sadenice prešli vytvrdzovacím stupňom;
 • nočné mrazy neboli;
 • denné teploty dosiahli 20 stupňov;
 • nočná teplota neklesla pod 15-16 stupňov

zalievanie paradajok

Závod v plastových skleníkoch od konca apríla do polovice mája. Pre tých, ktorí pestujú zeleninu vonku, sa obdobie výsadby začína v polovici mája. V stredných a severných zemepisných šírkach sa toto obdobie posúva do konca mája a trvá do polovice júna.

Podľa lunárneho kalendára je najlepším obdobím výsadby v uzavretých skleníkoch a otvorených plochách v máji 18. - 19. a 24. až 28. mája. 15. mája sa považuje za nepriaznivý deň. V júni prechádza mesiac od 14. storočia do rastúcej fázy. Trvá do 27. júna.

mladé paradajky

Výhody pestovania paradajok v priaznivých dňoch

Správne načasovanie výsadby semien a rastlín v zemi je veľmi dôležité. Spolu so správnou starostlivosťou ovplyvňuje vývoj rastlín počas rastu a tvorby vaječníkov.

kvetináče

 1. Rýchle klíčenie. Ak zasejete semená pre rastovú fázu, potom klíčenie rastlín nastane v kratšom čase.Prvé výhonky sa objavia do 5-6 dní.
 2. Výkonný koreňový systém. Rastliny vysadené v priaznivých dňoch výsevu majú silnejší a dobre formovaný koreňový systém.
 3. Výber a choroby. Rastliny tolerujú lepšie vychystávanie, neochotia sa počas vychystávacieho obdobia, lepšie vnímajú presun na trvalé miesto.
 4. Vývoj rajčiakov. Voľba vhodných dní na výsadbu prispieva k aktívnemu rastu kríkov a formovaniu jednotnej koruny.
 5. Kvitnutie a tvorba ovocia. Paradajky, zasadené v rastovej fáze v správnych termínoch, produkujú priateľský vaječník, bohaté kvitnutie a úrodu. Zrieva podľa dátumov špecifikovaných chovateľmi. Také rastliny sú odolnejšie voči škodcom a chorobám.

výsadba pádlo

V závislosti od spôsobu pestovania sa semená paradajok pre sadenice začínajú koncom februára. Dátum je určený odrodou, rýchlosťou dozrievania plodiny a metódami pestovania. Z tohto dôvodu skúsení záhradníci odporúčajú vopred vypočítať výhodné dni na pestovanie vybraných odrôd. To vám umožní získať silné rastliny a bohatú úrodu počas sezóny.

hotová úroda

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica