Opis a charakteristika odrody rajčiaka Pink Lady

Tomato Pink Lady je jemná, bohatá ružová odroda. Holandskí chovatelia sa starajú o vysokú klíčivosť, odolnosť voči rôznym chorobám a schopnosť odolávať škodcom. Výťažok z paradajok je vysoký a hybridné kríky rastú oveľa lepšie v skleníku. Ak je pestovateľská klíma teplá, môžete uvažovať o pestovaní odrody na otvorenom poli.

Opis odrody

Pink Lady je klasifikovaná ako neurčitá odroda. Kríky dosahujú výšku 2 metre. V prítomnosti priaznivých klimatických podmienok sa môže rast paradajok značne zvýšiť. To má negatívny vplyv na výnos plodiny, ktorej ukazovateľ sa výrazne znižuje. Puzdro musí zovrieť, pri tvarovaní je potrebné nechať 2 stonky. Podväzok je povinný, pretože rastlina tejto odrody je veľmi vysoká.

Zrenie prvých plodov sa začína v poslednej dekáde júna. Doba dozrievania odrody je od 90 do 100 dní. Ideálne podmienky pre paradajky Pink Lady rastú v skleníku v oblasti, ktorej klíma nie je príliš horúca. Na juhu kultúra dobre rastie v podmienkach otvoreného poľa. Ak plody nemajú čas dozrieť, potom môžu „dosiahnuť“. Táto skutočnosť žiadnym spôsobom neovplyvní chuť a arómu tejto odrody paradajok.

Opis ovocia

Plody paradajok Pink Lady sú tvorené zhlukami, z ktorých každá obsahuje 6 - 8 paradajok. Každé jednotlivé ovocie získa hmotnosť 230 až 290 gramov. Celá partia tak môže dosiahnuť hmotnosť 1,5 kg.

Výťažok je veľmi vysoký. Počet kríkov pestovaných na 1 meter štvorcový môže dať až 25 kilogramov paradajok, ktorých tvar je zaoblený a farba je ružová.

Opis a charakteristika odrody rajčiaka Pink Lady

Opis charakterizuje šťavnatú dužinu rajčiaka Pink Lady f1 ako „veľmi sladkú a chutnú“. Hustá pokožka dokonale odoláva pokusom rôznych vonkajších podnetov o poškodenie integrity vzorky. Vďaka nej je preprava paradajok veľmi dobrá. Ovocie je možné skladovať po dlhú dobu.

Paradajky majú vysoký obsah beta-karoténu. Úroveň kyslosti je nízka, vďaka čomu sú tieto paradajky vynikajúcou voľbou pri formovaní detskej stravy. V šalátoch, zeleninových jedlách a sendvičoch je použitie sladkého šťavnatého ovocia veľmi vhodné.

výhody

Pink Lady f1 má oproti zástupcom iných odrôd množstvo významných výhod:

 • hladký, krásny, pravidelný tvar ovocia;
 • priemerná hmotnosť paradajok je 250 gramov;
 • príjemná, jemná, jemná chuť;
 • celkom 6 komôr so semenami;
 • veľa beta-karoténu a cukrov;
 • hustá pokožka, ktorá zabraňuje praskaniu.

dôstojnosť odrody

Paradajky Pink Lady sú šalátom rajčiaka, ktorý získal množstvo pozitívnych recenzií. Sú ideálne pre predjedlá, polievky, džúsy a rôzne omáčky. Sú tiež vhodné na organizovanie jedál pre deti, napríklad v materských školách a školách.

Je možné nazvať tieto výhody odrody:

 • krátke vegetačné obdobie;
 • odolnosť proti chorobám: šedá škvrna, apikálna hniloba, rakovina kmeňov;
 • dobrá kombinácia s inou zeleninou v rôznych jedlách.

Pink Lady nemá prakticky žiadne nedostatky. Je potrebné len spomenúť skutočnosť, že v rastovom procese bude nejaký čas trvať.

Je to o neustálom viazaní a požiadavkách odrody na štípanie. Na kríkoch by nemali byť žiadne ďalšie vrstvy.

Ako vychovať ružovú dámu

Pestovanie rajčiakov opísanej odrody sa uskutočňuje výsevom sadivového materiálu pre sadenice.

Príprava semien na výsadbu

Semená tejto odrody majú jeden jasný rozdiel: nemusia sa pred výsadbou dezinfikovať. Ak chcete začať rásť, stačí ich namočiť do stimulátora rastu. Malo by sa tak stať v regiónoch s teplou klímou koncom februára - začiatkom marca. Ak hovoríme o chladnejších oblastiach krajiny, je vhodné zasadiť semená pre sadenice v poslednej dekáde marca. Platí to pre Sibír, Ural a všetky ostatné regióny, kde sú letá krátke a horúce letá.

Pôdu si môžete pripraviť na výsadbu alebo si môžete kúpiť hotovú verziu. Najlepšia voľba je hlinená zmes, ktorej kyslosť je pomerne nízka. Z letnej chaty si môžete priniesť pôdu požičaním od kapusty, uhorky, mrkvy.

Je nevyhnutné dekontaminovať prinesenú pôdu. Najlepším a najtradičnejším liekom je roztok manganistanu draselného. Prímestskú pôdu môžete zmiešať s rašelinou, popolom a humusom.

Rastúce vlastnosti

V prípade sadeníc by sa semená ružovej Lady mali vysádzať koncom februára. Pôda, ktorá je v kyslosti neutrálna, bude fungovať najlepšie. Na dosiahnutie tohto ukazovateľa je dobré zmiešať obyčajnú zem s humusom, môžete pridať trochu popola.

Výsledná pôda sa musí položiť do nádob, v ktorých semená paradajok začnú svoju dlhú cestu. Musia sa prehĺbiť asi o 1,5 centimetra. Pred výsadbou sú semená namočené v rastovom stimulátore počas 12 - 14 hodín. Nie je potrebné dezinfikovať materiál, pretože semená sa pred predajom podrobia všetkým nevyhnutným postupom.

odroda paradajok

Na vytvorenie najvhodnejších podmienok pestovania v nádobe sa musí zabaliť do plastu a označiť na teplom mieste. Výhonky, ktoré sa objavili, potrebujú neustále osvetlenie. Pôdu starostlivo navlhčite, pretože paradajky nie sú milovníkmi príliš vlhkej pôdy.

Po tom, ako rastlina vytvorila 2 pravé listy, by sa mal urobiť výber. Po presadení je potrebné aplikovať komplexné hnojivo. Pred výsadbou na trvalom mieste rastliny znovu nakrmte.

Čas, počas ktorého sa majú sadenice pestovať, závisí od tohto ročného obdobia:

 • jar - 42 dní;
 • leto - 35 dní;
 • zima - 63 dní.

Presádzanie prvých sadeníc do zeme je možné po 15. máji, keď nočné teploty prevažne držia kladné znaky. Aby bola miera prežitia čo najlepšia, mali by sa diery preliať manganistanom draselným. V čase presádzania by mali byť kmene priviazané k výstuži alebo mreži.

pestovanie paradajok

Záhradníci musia venovať pozornosť tejto skutočnosti: racionálnejším spôsobom pestovanie paradajok na mreží. Uistite sa, že ste odstránili stepsonovcov a sledovali tvorbu puzdra. Mal by mať 1 alebo 2 stonky.

Polievanie Pink Lady by mala byť osadená teplou vodou, ktorej teplota je blízka izbovej teplote. Aplikácia tekutých minerálnych hnojív by sa mala vykonávať počas sezóny 3 - 4 krát.

Pravidlá starostlivosti

Tomato Pink Lady je kultúra, ktorá je veľmi vrúcna. Rast semien môže začať už pri 10 - 15 ° C a optimálna teplota na udržiavanie kríkov sa pohybuje v rozmedzí od 23 do 25 ° C. Ak v priebehu vegetačného obdobia odroda klesne na chladné podmienky a teplota klesne na 15 ° C, môžete stratiť púčiky a tým pádom aj významnú časť úrody. Vysokoteplotné charakteristiky, ako napríklad mrazenie, môžu byť škodlivé.

Pravidlá starostlivosti o odrodu Pink Lady sú pomerne jednoduché:

 • dezinfekcia pôdy pred výsadbou;
 • potreba viazania;
 • požiadavky na kyslosť pôdy;
 • Inštalácia podpier;
 • zalievanie vodou pri izbovej teplote.

Ak chcete vytvoriť ideálnu mikroklímu, môžete pestovať zelene súbežne s paradajkovými kríkmi: zeler, petržlen, mäta. Tieto byliny budú vynikajúcimi odpudzovačmi škodcov.

recenzia
 1. Vyacheslav
  11.11.2017 13:43

  Pre mňa, nie pre profesionálov, neexistuje žiadna hlavná vec - čo si mám vybrať a kde kúpiť semená? Existuje veľa informácií, ale je to pre tých, ktorí sami rozumejú dosť. Tieto opisy mi dávajú málo. Zaujímavejšie je hodnotenie podľa skupín, podmienky dozrievania, spotrebiteľské kvality, pestovateľské zóny atď. a porovnanie v skupinách.

  Odpovedať
 2. Lera
  7.07.2018 14:29

  Ahoj. Môžem si od vás objednať ružové semená paradajok?

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica